Autorzy

Sylwia Leszczyńska

Redaktor prowadzący

Redaktor prowadząca czasopiso "Współczesna Dietetyka". Członek Polskiego Towarzystwa Dietetycznego oraz Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością. Dietetyk i psychodietetyk, a także specjalista w zakresie immunożywienia. Jako założyciel i właściciel Instytutu Zdrowego Żywienia i Dietetyki Klinicznej "Sanvita" współpracuje z zespołem dietetyków specjalizujących się w różnych dziedzinach dietoterapii oraz lekarzami innych specjalizacji, by wspólnie - kompleksowo leczyć pacjentów zgłaszających się po pomoc.

Agnieszka Barchnicka

Aktualnie jest w trakcie specjalizacji z hematologii w Oddziale Hematologicznym SPZOZ ZSM w Chorzowie, doktorantka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Zygmunt Bartosiewicz

Certyfikowany terapeuta manualny i trener personalny, wykładowca akademicki AWF w Warszawie, twórca Kliniki Fizjoterapii.

Katarzyna Błażejewska-Stuhr

Autorka książek, m.in. "Odżywianie dzieci mądre i zdrowe".

Anna-Maria Borucka

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz dietetyk Rehasport Clinic w Poznaniu, prowadzi również swój gabinet, gdzie na co dzień współpracuje z pacjentami z chorobami dietozależnymi oraz trenującymi sporty wytrzymałościowe, z zamiłowania żeglarka oraz pasjonatka dwóch kółek.

Ewa Bulczak

Absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na kierunku dietetyka. Od 8 lat prowadzi poradnię dietetyczną.

Justyna Bylinowska

Twórca i obecna redaktor naczelna portalu www.dietetycy.org.pl. Obroniła tytuł doktora z zakresu technologii żywności i żywienia warszawskiej SGGW. Zawodowo związana z dydaktyką przedmiotów z zakresu żywienia na uczelniach wyższych.

Tomasz Chomiuk

Prezes Zarządu Mobilemed.pl., ekspert w zakresie fizjoterapii oraz regeneracji, wykładowca Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, a także szkoleniowiec zajmujący się odnową biologiczną. Fizjoterapeuta Polskiej Misji Olimpijskiej podczas EYOF.

Dominika Credo

Ukończyła Warszawski Uniwersytet Medyczny. Jest pracownikiem Oddziału Klinicznego Pediatrii i Endokrynologii Szpitala Pediatrycznego WUM. Na co dzień zajmuje się edukacją żywieniową dzieci z nadwagą, otyłością i współistniejącymi zaburzeniami. Aktualnie w trakcie studiów doktoranckich.

Małgorzata Cyran

Absolwentka Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunku Technologia Żywności i Żywienie Człowieka w Rzeszowie. Ukończyła studia podyplomowe w Instytucie Żywności i Żywienia w Warszawie, na kierunku Jakość i bezpieczeństwo żywności i żywienia,  a także szkolenia specjalistyczne z zakresu dietetyki. Aktualnie Specjalista ds. Jakości Żywności w branży spożywczej oraz autorka artykułów dietetycznych, farmaceutycznych i żywieniowych.

Aneta Czerwonogrodzka-Senczyna

Adiunkt w Zakładzie Żywienia Człowieka, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wieloletni pracownik Klinki Pediatrii i Endokrynologii Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie. Specjalizuje się w dietetyce pediatrycznej, żywieniu kobiet w ciąży i okresie laktacji oraz dietetycznym wspomaganiu zaburzeń płodności. Autorka licznych publikacji naukowych w tych obszarach wiedzy.

Maria Daniel

Absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, w trakcie specjalizacji z pediatrii w Oddziale Klinicznym Nefrologii i Pediatrii Szpitala Pediatrycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Małgorzata Desmond

Współzałożycielka Fundacji WIEMY CO JEMY. Prowadzi konsultacje medycyny żywienia oraz programy terapii żywieniowej w CM Gamma w Warszawie, a także – w ramach pracy doktorskiej w Institute of Child Health University College London – bada wpływ diety na czynniki ryzyka chorób krążenia u dzieci w Klinice Pediatrii Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”.

Katarzyna Drews-Raczewska

Dietetyk Instytutu Mikroekologii w Poznaniu, absolwentka studiów magisterskich i licencjackich na UM w Poznaniu, absolwentka podyplomowych studiów Żywienie i Wspomaganie Dietetyczne w Sporcie, ukończyła kurs Leczenia Żywieniowego Dla Członków Zespołów Żywieniowych (Polskie Towarzystwo Żywienia Pozajelitowego i Dojelitowego). Przez półtora roku pracowała jako konsultant ds. żywienia klinicznego. Posiada doświadczenie w pracy z pacjentami borykającymi się z nadwagą i otyłością oraz chorobami metabolicznymi, a także sportowcami i osobami ze zwiększoną aktywnością fizyczną. Specjalistka w układaniu diety eliminacyjnej i eliminacyjno-rotacyjnej. Uczestniczyła, zarówno jako słuchacz, jak i prelegent, w warsztatach, szkoleniach i konferencjach dietetycznych.

Joanna Dronka-Skrzypczak

Autorka wielu artykułów na temat zdrowego odżywiania, diety eliminacyjnej. Prowadzi stronę www.dietaeliminacyjna.pl. Współpracuje między innymi z Instytutem Mikroekologii.

Joanna Drygiel

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz wielu kursów specjalistycznych w zakresie leczenia żywieniowego. Członek Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu. Prowadzi praktykę dietetyczną w Centrum Onkologii - Instytucie im. Marii Skłodowskiej-Curie, gdzie zajmuje się jednocześnie pracą naukowo-badawczą oraz w Centrum Medycznym Damiana w Warszawie. Ponadto prowadzi szkolenia, kursy i warsztaty dla pacjentów, personelu medycznego oraz osób zainteresowanych tematyką żywienia. Współpracuje z fundacjami, stowarzyszeniami i uniwersytetami trzeciego wieku. Autorka poradników żywieniowych dla pacjentów, w różnych stanach chorobowych oraz artykułów o tematyce dietetycznej. Szczególnie interesuje się wsparciem dietetycznym w niedożywieniu, chorobach onkologicznych oraz autoimmunologicznych.

Monika Dudek-Palaczyk

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Doktorantka na Studiach Doktoranckich przy Wydziale Nauk o Żywności i Żywieniu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Dietetyk w Simply Diet., OSTEO-REH we Wrześni. Autorka artykułów dla takich czasopism jak Współczesna dietetyka, Kcalmar.com, Piotr i Paweł (Spiżarnia Smaków).

Ewa Ehmke vel Emczyńska-Seliga

Współpracownik Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” Klinika Pediatrii, Żywienia i Chorób Metabolicznych. Wykładowca SWPS i VIAMODA, prelegent konferencji medycznych, opiekun praktyk i staży studenckich w IP-CZD.

Ewelina Estkowska

Absolwentka SGGW w Warszawie na kierunku dietetyka oraz technologia żywności i żywienia człowieka. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu psychodietetyki SWPS w Warszawie. Współpracowała z Centralnym Ośrodkiem Medycyny Sportowej. Właścicielka poradni dietetycznej, pracuje z pacjentami zmagającymi się z chorobami dietozależnymi, kobietami w ciąży i podczas laktacji oraz sportowcami.

Adrianna Frelich

Absolwentka WUM, współpracuje z Instytutem Zdrowego Żywienia i Dietetyki Klinicznej „Sanvita”.

Eliza Ganczarska-Kaliszuk

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, członek Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej. Na co dzień specjalizuje się w endodoncji mikroskopowej i stomatologii estetycznej, podchodząc do leczenia pacjent w sposób holistyczny. Założyciel Fundacji Be Active, prowadzącej szkolenia stomatologiczne dla studentów i młodych lekarzy dentystów. „Dorodent” Centrum Nowoczesnej Stomatologii i Protetyki w Warszawie, Stomatologia Izabelin.

Mateusz Gessler

Z wykształcenia architekt ogrodowy, z zamiłowania kucharz i restaurator. Choć swojej przyszłości początkowo nie wiązał z kuchnią, los spłatał mu figla… Na szczęście! Obecnie prowadzi restaurację Warszawa Wschodnia, która wyśmienitą kuchnią i niebanalną atmosferą podbija gusta swoich gości. Przez “Warszawski Dzień” Mateusz Gessler przenosi przygotowane z niezwykłą starannością i dopracowaniem dania z restauracji prosto do Twojego domu.

Natalia Główka

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz członek International Society of Sports Nutrition (ISSN). Główny specjalista poradni dietetycznej Nutricus, w której od wielu lat współpracuje ze sportowcami wyczynowymi różnych dyscyplin, w tym zawodnikami reprezentującymi Polskę na zawodach międzynarodowych i przygotowującymi się do Igrzysk Olimpijskich.

Ewa Grabani

Psychodietetyk w Centralnym Szpitalu Klinicznym w Warszawie, Klinika Chorób Wewnętrznych, Endokrynologii i Diabetologii. Wspópracownik Instytutu Zdrowego Żywienia i Dietetyki Klinicznej „Sanvita”.

Paulina Gryz-Ryczywolska

Naczelny dietetyk FOODWISE, pierwszej w Polsce internetowej kliniki dietetycznej dedykowanej mamom i dzieciom. Autorka wielu publikacji naukowych oraz artykułów dietetycznych, które ukazywały się zarówno w czasopismach branżowych i naukowych, jak i w magazynach lifestylowych i kobiecych. Z wykształcenia dietetyk specjalizujący się w żywieniu dzieci, dietach w chorobach nerek oraz w okresie ciąży i karmienia. Z zamiłowania poświęca się pracy z dziećmi oraz tworzeniu smacznych i prostych w przygotowaniu przepisów kulinarnych.

Karolina Grzywacz

Fizjoterapeutka w FootMedica, absolwentka Uniwersytetu Medycznego i Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku Fizjoterapia. Jej obszarem zainteresowania jest diagnostyka i leczenie stóp u dzieci. Autorka pracy dyplomowej pt.: „Poziom otłuszczenia a ukształtowanie stóp u dzieci w wieku 10−12 lat”.

Sylwia Gugała-Mirosz

Dietetyk w Instytucie Żywności i Żywienia. Absolwentka Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego ze specjalizacją dietetyka. Na co dzień łączy wieloletnie doświadczenie naukowe i zdobytą wiedzę z praktyką dzięki pracy w zakresie leczenia żywieniowego pacjentów Kliniki Chorób Metabolicznych i Chorób Wewnętrznych IŻŻ oraz Ogólnopolskiego Centrum Dietetyki.

John Hewley

Wybitny specjalista w zakresie aktywności fizycznej oraz dietetyki. Jest pracownikiem School of Exercise Science w Australian Catholic University (Melbourne, Australia). Zasiada w radach redakcyjnych wielu międzynarodowych czasopism, w tym: "American Journal of Physiology", "The Journal of Applied Physiology", "The Journal of Sports Sciences", "Medicine & Science in Sports & Exercise", "Sports Medicine", "The International Journal of Sport Nutrition and Exercise Metabolism". Zakres prac prowadzonych w laboratorium pod jego kierownictwem obejmuje m.in. oddziaływanie wysiłku fizycznego oraz żywienia na metabolizm mięśni.

Magdalena Jarzębowska

Specjalista psychodietetyki, licencjonowany trener warsztatów psychologicznych rekomendowany przez PTP. Od wielu lat pracuje z osobami borykającymi się z otyłością oraz popularyzuje wiedzę psychodietetyczną poprzez liczne publikacje i wystąpienia.

Julia Jaskowska

Specjalistka dietoterapii niepłodności FertiMedica Centrum Wspierania Płodności.

Magdalena Jodkiewicz

Absolwentka kierunku dietetyka, studiów stacjonarnych I i II stopnia na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji na SGGW w Warszawie. Ukończyła Polską Szkołę Żywienia i Metabolizmu oraz kurs dla zespołów żywieniowych organizowane przez Polskie Towarzystwo Żywienia Dojelitowego, Pozajelitowego i Metabolizmu (POLSPEN). Aktualnie pracuje jako dietetyk kliniczny w Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie, gdzie zajmuje się również pracą naukowo-badawczą. Dodatkowo prowadzi własną praktykę zawodową. Specjalizuje się w żywieniu onkologicznym chorych na nowotwory przewodu pokarmowego oraz nowotwory piersi.

Małgorzata Jolanta Kaczyńska

Certyfikowany terapeuta motywujący Polskiego Towarzystwa Terapii Motywującej. Od 2010 r. jest członkiem Zarządu Polskiego Towarzystwa Terapii Motywującej, pracuje w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Warszawie, prowadzi terapie indywidualne i grupowe, w Instytucie Zdrowego Żywienia i Dietetyki Klinicznej „Sanvita”.

Anna Kania-Żak

Psychiatra, psychoterapeuta uzależnień i współuzależnień w procesie certyfikacji, wykładowca w Szkole Specjalistów Psychoterapii i Instruktorów Terapii Uzależnień w Broku, obecnie uczestniczy w Szkole Trenerów Profilaktyki i Terapii Uzależnień Behawioralnych w Krakowie, współpracuje z Instytutem Zdrowego Żywienia i Dietetyki Klinicznej Sanvita w Warszawie.

Karolina Karabin

Konsultant naukowy Cambridge Diagnostics, biolog molekularny, diagnosta laboratoryjny, doktorantka Międzynarodowego Studium Medycyny Molekularnej przy Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

Samar Khanafer-Gniadek

Uczestniczka III edycji programu MasterChef, której umiejętności kulinarne docenił m.in. Gordon Ramsay i Michel Roux Sr. Pół Polka, pół Libanka, ekspert od kuchni arabskich w Polsce. Autorka książki "Hummus, za'atar i granat", bloga BlogSamar.com oraz felietonów dla NaTemat.pl. Gotuje na antenie Dzień Dobry TVN, publikuje m.in. dla Magazynu Kuchnia.

Patrycja Kłósek

Dietetyk kliniczny, doktorantka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Obecnie prowadzi firmę Paleta diet zajmującą się szkoleniem dietetyków w zakresie dietoterapii, stosowania diagnostyki medycznej w poradnictwie żywieniowym, leczeniu żywieniowym chorób nowotworowych i zaburzeń odżywiania. Autorka publikacji naukowych w recenzowanych czasopismach, na co dzień specjalizująca się w procesach redukcji masy ciała u pacjentów otyłych z wykorzystaniem technik motywacyjnych.

Grażyna Konińska

Dietetyk, ekspert Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.

Kamil Korcala

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie na kierunku Fizjoterapia oraz 2-letniej Medycznej Szkoły Policealnej o profilu Technik Masażysta, Trener Personalny od ponad 3 lat. Zwraca szczególną uwagę na istotę stosowania ruchu w celu zapobiegania i leczenia dolegliwości bólowych. Specjalizuje się w masażu relaksacyjnym, limfatycznym, sportowym, a także odchudzającym. Od wielu lat pasjonat sportów walki oraz sportów siłowych.

Maja Krzyżanowska

Studentka na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, Wydział Nauk o Żywności i Żywieniu.

Ewa Kurowska

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunkach Dietetyka oraz Metodologia Badań Klinicznych. Ukończyła również podyplomowe studium AWF na kierunku Wspomaganie Dietetyczne w Sporcie. Specjalizuje się w konsultingu żywieniowym i zdrowotnym dla sektora przemysłowego. Prowadzi praktykę w klinice leczenia otyłości w szpitalu Medicover.

Milena Kuzaka

Absolwentka dietetyki na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Pracownik Poradni Diabetologicznej Instytutu Matki i Dziecka. Zajmuje się konsultacjami dietetycznymi pacjentów z cukrzycą, insulinoopornością, cukrzycą ciążową, chorobami dietozależnymi. Edukator cukrzycowy oraz trener osobistych pomp insulinowych.

Marzena Lamont

Dietetyk i specjalista ds. zdrowia publicznego. Główny dietetyk serwisu Kcalmar i współautorka oprogramowania Kcalmar.pro dla dietetyków. Doktorantka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Autorka publikacji naukowych i popularnonaukowych.

Karolina Lewandowska

Dietetyk, psychodietetyk, edukator społeczny w cukrzycy. Ukończyła studia magisterskie na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym i studia podyplomowe na SWPS w Warszawie. Obecnie pracuje w szpitalu pediatrycznym w Warszawie, koordynuje pracę dietetyka na oddziale psychiatrii, gdzie ma stały kontakt z pacjentami zmagającymi się zaburzeniami odżywiania, depresją, autyzmem itp., Członek Polskiego Towarzystwa Dietetyków i Polskiego Towarzystwa Żywienia Klinicznego Dzieci.

Zuzanna Łukaszewicz

Dietetyk i psychodietetyk związany z Instytutem Mikroekologii w Poznaniu. Absolwentka dietetyki UM w Poznaniu. Ukończyła liczne kursy i szkolenia głównie w tematyce mikrobioty, dietoterapii w chorobach alergicznych i nadwrażliwościach pokarmowych. Ma doświadczenie w pracy między innymi z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, alergiami pokarmowymi, oraz z pacjentami z nadwagą i otyłością.

Arkadiusz Matras

Student dietetyki na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu specjalizujący się w dietetyce sportowej. Na co dzień łączy rozwój naukowy z praktyką. Laureat licznych konkursów organizowanych podczas konferencji naukowych, autor publikacji naukowej. Współpracuje jako dietetyk z ambitnymi amatorami jak i sportowcami klasy międzynarodowej.

Justyna Mazurek

Lekarz w trakcie specjalizacji z rehabilitacji medycznej, magister fizjoterapii, adiunkt w Katedrze i Zakładzie Rehabilitacji Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, gościnny wykładowca Uniwersytetów Trzeciego Wieku we Wrocławiu, Trzebnicy i Białej Rawskiej, członek Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji, Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego, Polskiego Towarzystwa Neurorehabilitacji, współautorka „Encyklopedia Seniora”.

Magdalena Milewska

Adiunkt w Zakładzie Żywienia Człowieka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, członek Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego i Dojelitowego. Autorka wielu publikacji naukowych i programów edukacyjnych.

dr n. med. Piotr Miśkiewicz

specjalista chorób wewnętrznych, adiunkt w Katedrze i Klinice Endokrynologii WUM, konsultant endokrynolog w Instytucie Kardiologii w Warszawie.

Justyna Mizera

Od lat współpracuje z wybitnymi sportowcami, w tym olimpijczykami, mistrzami Europy i świata.

Dorota Musiał

Kierownik Działu Badań Genetycznych w EUROIMMUN POLSKA Sp. z o.o, absolwentka biologii ze specjalnością mikrobiologia (Uniwersytet Wrocławski), z doktoratem w zakresie biologii medycznej i medycyny molekularnej (Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu), specjalizuje się w diagnostyce genetycznej i molekularnej oraz systemach zarządzania jakością w laboratorium medycznym, zarządza laboratorium EUROIMMUN DNA, jest wykładowcą konferencyjnym i współtwórcą kursu online pt. Diagnostyka i prowadzenie pacjenta z celiakią dla dietetyków.

Paula Nagel

Absolwentka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji), Politechniki Łódzkiej (Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności) oraz studiów podyplomowych z zakresu dietetyki na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Doświadczenie i umiejętność pracy z pacjentem zdobyła w Instytucie Żywności i Żywienia oraz w trakcie pracy jako dietetyk kliniczny w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim. Obecnie swoje umiejętności rozwija w Pracowni Prewencji i Leczenia Żywieniowego Nowotworów Instytutu Żywności i Żywienia.

Małgorzata Nieżychowska

Diagnosta laboratoryjny i dietetyk (Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu), Product Manager ds. nietolerancji pokarmowych w EUROIMMUN POLSKA Sp. z o.o., wykładowca konferencyjny oraz współtwórca kursu on-line dla dietetyków pt. Diagnostyka i prowadzenie pacjenta z celiakią.

dr inż. Katarzyna Okręglicka

Specjalista w zakresie żywienia człowieka i dietetyki, pracownik naukowy w Zakładzie Medycyny Zapobiegawczej i Higieny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, autorka wielu publikacji naukowych i popularnych.

Magdalena Osińska

Absolwentka Białostockiego Uniwersytetu Medycznego. Uczestniczka wielu konferencji, podczas których zdobywa wiedzę i doświadczenie.

Grzegorz Pamrów

Absolwent Uniwersytetu w Sydney i Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2013 współtworzy i prowadzi kurs English for Clinical Dietetics and Nutrition.

Damian Parol

Z wykształcenia magister dietetyk i psychodietetyk, studiował w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Jest współautorem dokumentu: „Stosowanie suplementów diety i żywności funkcjonalnej w sporcie. Rekomendacje dla polskich związków sportowych. Wspólne Stanowisko Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej i Komisji Medycznej Polskiego Komitetu Olimpijskiego”. Autor publikacji naukowych i popularnonaukowych na temat diety, sportu i zdrowego stylu życia.

Janek Paszkowski

Młody kucharz, który mimo swojego wieku pokazał już, co potrafi. Był uczestnikiem pierwszej edycji programu Master Chef, posiadał swój program kulinarny pt. „Załóż Fartucha u Janka Paszkowskiego”, wydał trzy książki oraz przyczynił się do otwarcia lokalu ze slow food'owymi zapiekankami. W swojej kuchni pokazuje to, co lubi najbardziej − zdrowie, kolory i często dość nietypowe połączenia smaków, które okazują się strzałem w 10.

Monika Pietrzyk-Bilska

Specjalność: psychologia kliniczna i osobowości, dietetyk kliniczny, arteterapeuta.

Bartłomiej Pomorski

Prezes Polskiego Towarzystwa Dietetyki Sportowej oraz członek organizacji Professionals in Nutrition for Exercise and Sport (PINES). Współwłaściciel poradni dietetycznej „Dietetyka Sportowa”, w której na co dzień współpracuje jako dietetyk ze sportowcami, zarówno amatorami, jak i zawodowcami.

Liliana Pratzer-Kubicka

Zdobywała wiedzę na SGGW i Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Pasjonatka nauki języków obcych, włada biegle językiem angielskim i  francuskim. W ‘English for Clinical Dietetics and Nutrition’ jest odpowiedzialna za language content development.

Izabela Przybysz

Specjalista do spraw żywienia, absolwentka SGGW w Warszawie, współpracownik w Instytucie Zdrowego Żywienia i Dietetyki Klinicznej „Sanvita”, z zamiłowania również instruktor fitness aerobic.

Daria Rządkowska

Absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na kierunku Dietetyka. Swoją wiedzę pogłębia nieustannie poprzez liczne szkolenia i kursy. Dzięki temu nie tylko wzbogaca, ale również ugruntowuję swoje wiadomości nt. nadwrażliwości pokarmowych oraz mikrobioty jelitowej. Specjalizuje się w dietach eliminacyjnych, posiada doświadczenie w pracy z pacjentami z nadwagą oraz otyłością. Uczestniczyła, zarówno jako słuchacz jaki i prelegent w warsztatach, szkoleniach i konferencjach dietetycznych. Współpracownik Instytutu Mikroekologii.

Agnieszka Senk

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie. W pracy zawodowej związana ściśle z obszarem edukacji pacjenta. Jako ekspert zaangażowana w takie projekty, jak: Medonet.pl, atopowe sos.pl, związana z Fundacją Szczęśliwi bez Cukru. Jako dietetyk rodzinny prowadzi indywidualne poradnictwo dietetyczne w ramach własnej praktyki Bodylicious, gdzie szczególną troską otacza dzieci, kobiety w ciąży, karmiące matki oraz ich najbliższą rodzinę. Współpracuje z przedszkolami, gdzie prowadzi warsztaty dla dzieci oraz personelu, pomagając wprowadzać zdrową dietę w placówkach. Autorka bloga o zdrowym odżywianiu bodylicious.pl.

Sylwia Skrzyńska

Absolwentka Politechniki Łódzkiej i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, na co dzień zajmuje się badaniami klinicznymi, autorka wielu publikacji naukowych i prelegentka konferencji naukowych.

Urszula Somow

Obecnie współpracuje z jednym z najlepszych klubów siatkarskich w Polsce PGE Skry Bełchatów. Współpracowała z kadrami narodowymi, a także z indywidualnymi sportowcami.

Joanna Stodolna-Tukendorf

Dyrektor merytoryczny FootMedica Klinika Zdrowej Stopy, fizjoterapeutka, kosmetolog, współautor „Wielkiej Fizjoterapii”, propagatorka wiedzy na temat stóp i ich oddziaływania na cały narząd ruchu człowieka oraz hipermobilności konstytucjonalnej, czyli wrodzonej nadruchomości.

Hanna Stolińska-Fiedorowicz

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, pracownik Instytutu Żywności i Żywienia, lider zadania dotyczącego nadwagi i otyłości w Szwajcarsko-Polskim Programie Współpracy. Współpracuje z osobami z problemem nadwagi i otyłości, chorób diet zależnych oraz będących na dietach alternatywnych, ze szczególnym uwzględnieniem diet roślinnych. Prowadzi szkolenia żywieniowe dla dzieci i dorosłych, m.in. "Zdrowa kuchnia, zdrowe społeczeństwo" oraz "W Zielonej Krainie". Współpracuje z cateringami zarówno dietetycznymi, jak i tymi, które przygotowują posiłki do szkół i przedszkoli, szerzy wiedzę na temat zdrowego żywienia poprzez liczne wykłady i spotkania z różnymi odbiorcami, również z osobami starszymi, rodzicami dzieci w szkołach i przedszkolach. Aktywny uczestnik konferencji naukowych w Polsce i za granicą.Pprzekazuje wiedzę żywieniową również poprzez liczne wystąpienia oraz artykuły naukowe i popularnonaukowe. Obecnie pisze pracę doktorską pt. "Wpływ diety wegetariańskiej na gęstość mineralną kości u kobiet w okresie okołomenopauzalnym" w Instytucie Żywności i Żywienia.

Kamilla Strączek

Pracownik Kliniki Pediatrii, Endokrynologii, Diabetologii, Chorób Metabolicznych i Kardiologii Wieku Rozwojowego SPSK nr 1 PUM.

Kamila Wasiluk

Absolwentka stomatologii na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz studiów z specjalizacyjnych z ortodoncji na Uniwersytecie Krems w Austrii. Od wielu lat zajmuje się kompleksowym leczeniem wad zgryzu w oparciu aparaty stałe i technikę CAD wprowadzoną przez dr Greenfielda z USA. Prywatnie pasjonuje się zdrowych stylem życia i odżywiania.

Natalia Wawszczyk

Specjalistka w obszarze uroginekologii i opieki okołoporodowej. Zaangażowana w rozwój kobiecej fizjoterapii w Polsce, wspiera kobiet na różnych etapach życia.

Klaudia Wiśniewska

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, pracownik Instytutu Żywności i Żywienia, gdzie prowadzi badania naukowe oraz zajmuje się działalnością edukacyjno-szkoleniową, współpracownik Instytutu Zdrowego Żywienia i Dietetyki Klinicznej „Sanvita” oraz Instytutu Profilaktyki Zdrowia Dzieci i Niemowląt. Autorka publikacji naukowych i popularnych.

Aleksandra Żyła-Pawlak

Od 8 lat pracuje jako specjalista dietetyk w Klinice Pediatrii, Żywienia i Chorób Metabolicznych Instytutu "Pomnik" Centrum Zdrowia Dziecka. Prowadzi zajęcia ze studentami (Warszawski Uniwersytet Medyczny, SGGW, Wyższa Szkoła Rehabilitacji). Autorka publikacji naukowych i prelegent konferencji oraz warsztatów szkoleniowych.