dr n. med. i n. o zdr. Ewa Ehmke vel Emczyńska – Seliga

Dietetyk kliniczny

Dietetyk – absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Obecnie wieloletni pracownik Kliniki Pediatrii, Żywienia i Chorób Metabolicznych Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie, wykładowca warszawskich uczelni (Uniwersytet SWPS, WSIIZ, WUM) oraz konsultant medyczny w klinice Neurosphera – Centrum Neurologii, Padaczki i Psychiatrii w Warszawie.

Specjalista w zakresie dietetyki pediatrycznej i wrodzonych wad metabolizmu po wielu polskich oraz zagranicznych szkoleniach z tego zakresu. W pracy zajmuje się głównie prowadzeniem pacjentów z chorobami rzadkimi i padaczką lekooporną (dieta ketogenna).

Autor i współautor wielu publikacji naukowych, prelegent na konferencjach, edukator na warsztatach i szkoleniach skierowanych do specjalistów medycznych, ale również pacjentów i ich rodzin, opiekun praktyk i staży studenckich. Członek Polskiego Towarzystwa Wrodzonych Wad Metabolizmu oraz przewodniczący Sekcji Dietetyki w Grupie Roboczej ds. Diety Ketogennej przy Polskim Towarzystwie Neurologów Dziecięcych.

Autor artykułów