menu close arrow_back_ios person_add home

Dieta ketogenna w leczeniu padaczki. Poradnik - Monika Jaromin

Dieta ketogenna w leczeniu padaczki. Poradnik zawiera nie tylko wiele praktycznych informacji koniecznych we wprowadzaniu diety, ale również budujące, optymistyczne historie małych pacjentów. Połączenie wyważonego instruktażu z opiniami specjalistów – lekarzy, psychologa, dietetyka – oraz świadectwem rodziców stosujących tę metodę leczenia może stanowić istotne wsparcie dla osób w podobnej sytuacji – szukających pomocy dla swoich bliskich: dzieci i dorosłych z padaczką.

Niewątpliwym plusem opracowania jest fakt, że nie zostało napisane przez profesjonalistów medycznych, posługujących się językiem hermetycznym, niezrozumiałym dla większości społeczeństwa, lecz przez światłą i zdeterminowaną osobę – matkę. Monika Jaromin podjęła heroiczną, ale zwycięską walkę o syna. Mało tego, postanowiła podzielić się wiedzą i doświadczeniem z innymi, aby tym innym było lżej i łatwiej. Zebrane informacje pochodzące od ekspertów zajmujących się dietą ketogenną jako wspomagającą, wysokospecjalistyczną metodą terapii są przedstawione w formie wywiadu, co na pewno poprawia komunikację pomiędzy przedstawicielami medycyny a pacjentami i ich bliskimi" - Karol Jastrzębski, Klinika Neurologii i Udarów Mózgu, Uniwersytet Medyczny w Łodzi.

 

O AUTORCE:

Mama Ignasia, który w wieku 2 lat zachorował na padaczkę lekooporną i był leczony (z  sukcesem) dietą ketogenną. Zawodowo zajmuje się public relations. Doświadczenia związane z chorobą syna skłoniły ją do zaangażowania się w projekty promujące zdrowie oraz zdrowy tryb życia. Współpracuje ze Stowarzyszeniem Aktywnie Przeciwko Depresji, Fundacją Viva! i Adopciaki.pl oraz Ośrodkiem Diagnozy Padaczki w Kielcach, który specjalizuje się w wielogodzinnych badaniach wideo-EEG dzieci i dorosłych chorujących na padaczkę. Powołała do życia Fundację z Dietą po Zdrowie, której misją jest promocja diet medycznych oraz wsparcie rodziców i dzieci na dietach. Ukończyła studia podyplomowe Caoching Zdrowia i Żywienia w Collegium Civitas w Warszawie.

 

Publikacja ukazała się nakładem Wydawnictwa Czelej.